Щодо виплати зарплати за період щорічної відпустки

У який термін підприємство має виплатити зарплату за весь період щорічної відпустки  чи за її частину, і як вона обчислюється?

 

Відповідає Неля Синько, начальник відділу Департаменту заробітної плати та умов праці Мінсоцполітики.

За ст. 21 Закону України "Про відпустки" N 504/96-ВР від 15.11.96 р. та ст. 115 КЗпП, заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.

Відповідно до ст. 7 Конвенції N 132 "Про оплачувані відпустки", ратифікованої Законом України від 29.05.2001 p. N 2481-ІІІ, суми, що належать до виплати за час відпустки (її частину), виплачуються зацікавленій особі до відпустки, якщо інше не передбачено в угоді, що стосується цієї особи і роботодавця. Таким чином, враховуючи те, що конкретний період надання щорічної відпустки або її частини узгоджується між працівником і роботодавцем, за потреби отримати частину щорічної відпустки за сімейних обставин у стислі терміни в заяві працівник може висловити своє бажання про одержання заробітної плати за частину відпустки в терміни, визначені між ним та роботодавцем.

Якщо щорічна відпустка чи її частина надаються відповідно до графіка відпусток, про початок її роботодавець має повідомити працівника письмово не пізніше як за два тижні до встановленого графіком терміну (ст. 10 Закону про відпустки). Конкретний період надання щорічної відпустки чи її частини в межах, установлених графіком відпусток, узгоджується між працівником і роботодавцем.

Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки провадиться згідно з Порядком, затвердженим постановою КМУ від 08.02.95 р. N 100, виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки. Під час обчислення середньої заробітної плати в усіх випадках її збереження враховуються: основна заробітна плата; доплати і надбавки; премії постійного характеру; винагорода за підсумками роботи за рік та вислугу років; індексація, а також виплати за час, упродовж якого працівникові зберігається середній заробіток (у т.ч. за час попередньої щорічної відпустки). Виплати, які не враховуються під час обчислення середньої заробітної плати в усіх випадках її збереження, визначені п. 4 цього Порядку. До таких виплат належать, зокрема, одноразові виплати, в т. ч. матеріальна допомога.

------------------------

Источник: "Праця і зарплата" N 24, від 25.06.2014 р.