Як виправити помилку в Звіті про контрольовані операції за новою формою?

Суб’єкт господарювання виявив помилку у Звіті про контрольовані операції за формою, затвердженою наказом Міндоходів N 669 від 11.11.2013 р., який було подано до 01.05.2014 р. Відповідно до Закону N 1260-VII від 13.05.2014 p. "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення трансфертного ціноутворення" термін подання Звіту продовжено до 01.10.2014 р. Чи можна при виправленні помилок в електронному вигляді заповнити поле "Звітний новий", якщо паперова форма звіту такого поля не містить?

Микола Мішин, начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту податкового та митного аудиту Міндоходів, підтверджує, що у зв'язку з набуттям чинності Закону України N 1260-VII платник податку в разі виявлення помилки у раніше поданому Звіті про контрольовані операції дійсно має право подати новий Звіт (до 01.10.2014 р.) без будь-яких наслідків.

На підставі Звіту не здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, та він не є документом, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб та/або про суми утриманого та/або сплаченого податку. Тому якщо показники виправляються до закінчення встановленого строку подання звітності, то штрафні санкції, передбачені п. 50.1 та 120.3 ПКУ, не застосовуються. Оновлений Звіт має містити разом з виправленими показниками всю інформацію, яку було вірно зазначено у раніше поданому Звіті. 

Згідно з п. 39.4.2 ПКУ Звіт про контрольовані операції подається тільки засобами електронного зв'язку. Подання звіту на паперових носіях не передбачено законодавством. У зв'язку з цим оновлений Звіт подається платником податків в електронному вигляді із заповненням поля "Звітний новий", передбаченого в електронній формі Звіту (лист Міндоходів від 28.04.2014 р. N 9919/7/99-99-19-03-01-17).
------------------------
Источник: "Баланс" N 49 - 50 від 23.06.2014 р.