Вопрос-ответ

01 ноября 2014
Пенсійний фонд надав роз’яснення щодо того, як фізособі, яка займається підприємницькою діяльністю з 01.01.92 р. по теперішній час, та у певні періоди часу обирала спрощену або загальну систему оподаткування доходів, підтвердити свій страховий стаж для отримання пенсії за віком.
22 октября 2014
Підприємство - платник ПДВ придбало у неплатника ПДВ медичне обладнання з метою передачі його для лікування поранених бійців. Чи виникатимуть податкові зобов'язання при безоплатній передачі цього обладнання?
04 сентября 2014
Ответ. Миндоходов сообщило: НДСная сельхозльгота на поставку на таможенной территории Украины и экспорт зерновых и технических культур, предусмотренная п. 197.21 Налогового кодекса Украины, не является потерями бюджета. Поэтому для отражения этой льготы в Отчете о суммах налоговых льгот надо использовать коды льгот 14010504 и 14010505 Справочника других налоговых льгот 
07 августа 2014
Ответ. Вопросы ответственности по договору в вашем случае регулируются, в основном, нормами КДПГ - Конвенции о договоре международной автомобильной перевозки грузов (1956). Особые требования к автомобилю и режиму перевозки определяются Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок. В этом Соглашении определены требования к транспортным средствам и температурному режиму перевозок.
23 июля 2014
У який термін підприємство має виплатити зарплату за весь період щорічної відпустки  чи за її частину, і як вона обчислюється?   Відповідає Неля Синько, начальник відділу Департаменту заробітної плати та умов праці Мінсоцполітики. За ст. 21 Закону України "Про відпустки" N 504/96-ВР від 15.11.96 р. та ст. 115 КЗпП, заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.
23 июля 2014
Суб’єкт господарювання виявив помилку у Звіті про контрольовані операції за формою, затвердженою наказом Міндоходів N 669 від 11.11.2013 р., який було подано до 01.05.2014 р. Відповідно до Закону N 1260-VII від 13.05.2014 p. "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення трансфертного ціноутворення" термін подання Звіту продовжено до 01.10.2014 р.
23 июля 2014
Працівник під час відрядження не встиг повністю виконати надане йому службове доручення. Чи може підприємство продовжити йому час перебування у відрядженні та видати або перерахувати йому додаткову суму грошових коштів у зв’язку з цим? Чи не підпадатиме така ситуація під чинність п. 2.11 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (постанова НБУ від 15.12.2004 р.