РТПП Миколаївської області взяла участь у турецькому форумі «Експортний тиждень 2017»

15 ноября 2017

В період з 01 по по 03 листопада 2017 року в м. Стамбул (Туреччина) відбувся форум «Експортний тиждень 2017». Захід було організовано Асамблеєю експортерів Турецької республіки за підтримки Міністерства Економіки Туреччини.

Враховуючи важливість Туреччини, як торгівельного партнера України, на запрошення Офісу Торгового аташе Генерального консульства Турецької Республіки в Україні представник РТПП відвідав «Експортний тиждень» 2017» в м. Стамбулі. В рамках форуму було проведено низку заходів, спрямованих на розвиток міжнародного торгово-економічного співробітництва, серед яких регіональні панельні сесії, конференції, В2B зустрічі з представниками ділових кіл Туреччини й інших країн.  «Експортний тиждень 2017» зібрав  більш ніж 700 представників ділових кіл з 66-ти країн світу. Відкривав захід  Прем’єр-міністр Турецької Республіки Біналі Їлдириим.

За результатами участі Миколаївської РТПП в стамбульському експортному тижні було виявлено значний потенціал для інтенсифікації експортно-імпортних операції між турецьким бізнесом і підприємствами Миколаївщини. Захід викликав значний інтерес учасників до пошуку партнерів в Україні і зокрема в Миколаївській області. Деталізований перелік комерційних пропозицій турецьких компаній найближчим часом буде опублікований на сайті РТПП  в розділі «Для бізнесу».

Нагадаємо, що Республіка Туреччина є значним торгівельним партнером України. Під час зустрічі президентів України та Туреччини, що проходила в Києві 09 жовтня 2017 р., зазначалося, що за підсумками  першого півріччя 2017 року Туреччина увійшла у топ-5 торгівельних партнерів України і в топ-10 іноземних інвесторів в Україні. Товарообіг між країнами зріс на 20% за останні 6 місяців та має тенденцію до подальшого збільшення.

Крім того, важливим фактором, що сприятиме подальшому розвитку економічного співробітництва між Україною і Туреччиною, є перспектива укладання Угоди про вільну торгівлю. Так, згідно інформації з сайту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України,  27 жовтня, у Києві завершився восьмий раунд переговорів з укладення Угоди про вільну торгівлю між Урядом України та Урядом Турецької Республіки.

Під час цього раунду переговорів Україна і Туреччина обмінялися оновленими пропозиціями щодо ступеня лібералізації ринків товарів та послуг. Найактивніше обговорювали доступ до ринків сільськогосподарських та промислових товарів, доступ до ринків послуг сторін, визначення преференційних правил походження, електронну комерцію, інтеграцію положень Конвенції Пан-Євро-Мед, Угоди СОТ про сприяння торгівлі.