Туризм і відпочинок у Миколаївській області: курорти і природні парки

Відпочинок у Миколаївській області - це піщані пляжі чорноморських курортів, тихі лимани і ущелини Південного Бугу, лікувальні грязі Тилігульського і Бейкушського лиманів, заповідні лісові урочища і унікальні історичні пам'ятники. У Миколаївській області відпочиваючих і туристів готові прийняти 250 санаторіїв і пансіонатів, 120 територій та об'єктів природно-заповідного фонду, регіональних ландшафтних парків.

У сезон морські курорти Миколаївській області приймають близько півмільйона туристів і відпочиваючих. Сьогодні тут можна вибрати пансіонат, готель або базу відпочинку на будь-який смак, вимоги до комфорту і рівень цін.

При цьому відпочиваючі в рамках одно-дводенних турів можуть побачити пам'ятки міста Миколаєва, отримати заряд адреналіну в турах активного відпочинку - рафтинг порогами Мигії, туристичні маршрути Актовського і Арбузинського каньйонів, скелелазіння в каньйоні Південного Бугу, кайтінг на дзеркальних водах Тилігульського лиману, - або доторкнутися до заповідної природи в одному з природних парків Миколаївщини.

Курорти Чорноморського узбережжя Миколаївської області

Коблево

Коблево найбільший курорт на Чорноморському узбережжі Миколаївської області. Понад сотні пансіонатів та будинків відпочинку. Відпочинок в Коблево славиться своєю різноманітністю, це кращий вибір для молодих і активних людей. Відомий бурхливим нічним життям: ресторани, дискотеки, нічні клуби з шоу-програмами. На курорті багато зелені, великі хвойні масиви, регулярно влаштовуються екскурсії в Миколаїв, Одесу. Діє два аквапарки, дельфінарій, родео-шоу, прокат водних мотоциклів, дельтапланів та ін. Багатий ринок з дарами моря охоче відвідують навіть жителі Миколаєва. Дістатися на курорту легко від автовокзалу м.Миколаєва, маршрутки ходять щогодини, або міжміськими автобусами, які йдуть трасою Одесса-Миколаїв.

Останнім часом готелі Коблева активно розвивають конференц-сервіс та надають послуги ділового туризму. Великою популярністю користується дегустаційний зал одного з кращих винзаводів України «Коблево».

Очаків

Очаків - кліматичний курорт. Санаторії і будинки відпочинку Очакова – чудовий вибір для сімейного відпочинку. Піщані пляжі мають пологе дно і тягнуться вздовж всього узбережжя. Узбережжя цікаве унікальними природними об'єктами - піщаними косами, мальовничими обривами, балками, мілководними затоками, озерами і солончаками. Саме  місто багате на пам'ятки - музей Суворова, залишки турецької фортеці Ачи-кале - крім того, звідси легко потрапити на унікальну Кінбурнську косу, легендарний острів Майський (штучний острів, колишня база "морських котиків") і т.п. Ціни в Очакові трохи нижче, ніж в Коблево. Транспорт- автобусами від Миколаєва, Херсона, Одеси.

Рибаківка

Рибаківська курортна зона спеціалізується на дитячому й сімейному відпочинку. Поєднання настояного на травах степового аромату з диханням моря створює прекрасну оздоровлюючу атмосферу. З часів Радянського Союзу тут діють десятки дитячих таборів та баз відпочинку. Всі пансіонати розташовані близько до моря.

Кінбурнська коса

Унікальна територія, яка не має аналогів в Україні. Півострів, що обмивається з півночі - Дніпро-Бузькому лимані, із заходу - Чорним морем, з півдня Ягорлицькою затокою. Загальна довжина берегової лінії становить 71 кілометр. Лісові масиви - залишки геродотівської Гілеї чергуються з ділянками недоторканого степу. На десятках дрібних озер і заток збираються до півмільйона водоплавних птахів. Тільки тут можна побачити унікальне поле диких орхідей. Тут розташований регіональний ландшафтний парк "Кінбурнська коса" і три невеликих населених пункти (Покровка, Василівка, Покровське) з населенням 800 осіб. Активно розвивається "зелений" туризм. Добиратися досить складно, катером від Очакова до с.Покровське або автобусом через Херсон і Голу пристань. Але любителів відпочинку на заповідній природі такі складності не зупиняють. А віднедавна на Кінбурнській косі почали приймати гостей і цілком комфортабельні готелі з традиційним рівнем курортного сервісу.

ЗАПОВІДНІ ПРИРОДНІ ОБ'ЄКТИ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Природні і близькі до них екосистеми займають близько 5% території Миколаївської області. Природно-заповідний фонд на 01.01. 2004 складався з 126 об'єктів загальною площею 552 т.га - 2,19% від загальної території.

  • "Гранітно-Степове Побужжя" - регіональний ландшафтний парк, що охоплює долину й острови Південний Буг, 6266,8, на території Первомайського, Вознесенського, Арбузинського та Доманівського районів.
  • "Кінбурнська коса" - регіональний ландшафтний парк на Кінбурнському, 17890,2 га, Очаківський район. Тут же розташований Національний природний парк "Білобережжя Святослава".
  • Дике поле - регіональний ландшафтний парк "Приінгульський", 3152 га степових і болотно-Лугова ділянок, що чергуються з гранітними скелями химерних форм і степовими каньйонами.
  • "Волижин ліс" - ділянка біосферного Чорноморського заповідника. Площа - 2741 га, Очаківський р-н. Переважно ділянки піщаних арен, де в зниженнях ростуть невеликі залишки лісів. Місця гніздування і зимівлі багатьох видів птахів, зокрема лебедя-шипуна, орлана-білохвоста.
  • "Рацинська дача" - лісовий заказник загальнодержавного значення, Вознесенський р-н, Вознесенське, кв. 17-94. Пам'ятник лісорозведення XIX ст., У складі - переважно листяні породи.
  • "Єланецький степ" - природний заповідник, єдиний степовий заповідник на Правобережній Україні, 1675,7 га, цілинні степові ділянки і гранітні виходи в басейні Громоклея, Єланецький і Новодесский райони.
  • "Тилігульський" - регіональний ландшафтний парк на східному узбережжі Тилігульського лиману і його акваторії (площа 8195,4, Березанський район). Тилігульський лиман вважається одним з найчистіших лиманів Північно-Західного Причорномор'я, його довжина - 60 км, ширина - до 4,5 км, найбільша глибина - 21 метр, прозорість води до 7 м, з'єднується з морем вузьким рукотворним каналом. Тут зосереджені великі запаси лікувальних грязей (пелоїди). 
фотогалерея: