Миколаївська область посідає четверте місце серед регіонів України за обсягом сільськогосподарського виробництва

02 октября 2017

За показниками обсягу сільськогосподарського виробництва Миколаївська область займає четверту позицію у рейтингу серед усіх регіонів України.

За інформацією Департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської ОДА, у січні - липні 2017 року Миколаївська область покращила свої позиції за обсягами сільськогосподарського виробництва, порівняно з відповідним періодом 2016 року з індексом -103,3, тоді як, в середньому по країні цей показник зменшився на 2 %.

Так, покращення ситуації забезпечено в основному за рахунок рослинництва – 105,4%, частка якого в загальному обсязі становить 83%.

За обсягом виробництва продукції сільського господарства на одну особу область також посідає 4 місце, з показником - 3208,0 грн.

У галузі рослинництва сільгосптоваровиробники завершили збирання ранніх зернових та зернобобових культур та ріпаку. Станом на 1 вересня 2017 було скошено й обмолочено врожаю на площі 743,5 тис.га. Валовий збір зерна становив 2331,5 тис. тонн, що на 3,6% більше ніж торік. Середня урожайність зернових культур (включаючи кукурудзу) по області становила 31,4 ц з 1 га.

У всіх категоріях господарств збільшилось також і виробництво овочів на відкритому ґрунті. За рахунок розширення на 7,1 % площ збирання, в порівнянні з минулим роком, спостерігається збільшення цього показнику на 16,3% з урожайністю 221,0 ц/га.

Разом з тим в області спостерігається зменшення обсягів реалізації м’яса в зв’язку зі скороченням поголів’я свиней внаслідок виникнення спалахів захворювання їх на вірус африканскої чуми.

Окремо в Департаменті економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської ОДА відмітили позитивні тенденцій в збільшенні поголів’я великої рогатої худоби – на 5,4 тис. гол. (+ 3,3 % і становить 167,5 тис. гол.) та овець – на 11,8 тис. гол. (+ 17,6 %, 79,0 тис. гол.).