01 січня 2019 закінчився мораторій на перевірку бізнесу
Мораторій на перевірки бізнесу закінчився, що далі?
У зв’язку з закінченням мораторію на перевірки бізнесу з 01.01.2019 року Державна регуляторна служба України (ДРС) проводить заходи по роз’ясненню нагальних питань. Зокрема ДРС підготувала Позицію щодо наявності повноважень у органів державного нагляду (контролю) на проведення заходів державного нагляду (контролю) й права суб’єктів господарювання не допускати їх до проведення цих заходів за відсутності затверджених уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю). Більш детальну інформацію можна отримати на сайті ДРС за посиланням http://www.drs.gov.ua/state_supervision/pozytsiya-derzhavnoyi-regulyatornoyi-sluzhby-ukrayiny-shhodo-nayavnosti-povnovazhen-u-organiv-derzhavnogo-naglyadu-kontrolyu-na-provedennya-zahodiv-derzhavnogo-naglyadu-kontrolyu-j-prava-sub-yektiv-go/?fbclid=IwAR2JTGb76n2paKtg-5NT5utMqtX4HGf9jjJYGHBaFeaW5Xh80yKYhFKlreE
Для чіткого планування заходів та оцінки ризиків бізнесу держ регуляторної службою України створено пілотний інспекційний портал (http://inspections.gov.ua/), де з 01 січня буде розміщена інформація про плани перевірок. На інспекційний портал вже заведено 27 інспекційних органів із 33. Вони включилися в роботу і відкрили інформацію щодо своїх перевірок – плани та результати.
Перевірки з 1 січня можливі виключно із застосуванням уніфікованої форми акта перевірки.
Але поки що жоден із ЦОВ не зареєстрував у Мін’юсті відповідний наказ.
Доки немає зареєстрованої форми у ЦОВ, будь-яка його перевірка незаконна.
Інформацію про реєстрацію можна побачити на сайтах Міністерства юстиції України, ДРС.
На сьогоднішній день ТПП України сприяє врегулюванню взаємовідносин між бізнесом і ЦОВ із регуляторних питань, беручи участь у роботі Ради з питань державного нагляду (контролю) та Експертно-апеляційної ради при Державній регуляторній службі України, підтримує пропозиції ДРС щодо подальших заходів встановлення прозорих, безпечних, доброчесних відносин між бізнесом і ЦОВ при перевірках.