Триває публічне обговорення першої редакції прДСТУ, що визначатиме критерії сталості еко-індустріальних парків
27 грудня 2024 року об 11:00 відбудеться онлайн презентація розробленої першої редакції національного стандарту прДСТУ «Еко-індустріальні парки.Критерії сталості та метод оцінювання» (далі – прДСТУ).
У заході приймуть участь представники проєкту і розробники стандарту.
До участі в заході запрошуються представники бізнесу і бізнес-асоціацій, громад, фінансових установ, навчальних закладів та інші зацікавлені сторони.
Реєстрація участі обов’язкова.
Анкета учасника для реєстрації:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdE24WOepl_XCQl-_DFT04ulYd4aZtnxqwi7UIgryHrEQn-Vw/viewform
З опублікованою першою редакцією прДСТУ і пояснювальною запискою до неї, а також формою для надання коментарів можна ознайомитися за посиланням:
Просимо всі зацікавлені сторони долучитися до онлайн заходу.
Про еко-індустріальні паркиМодель еко-індустріальних парків (надалі – ЕІП) пропонує чимало можливостей зараз та під час майбутньої відбудови та розвитку економіки України.
Екологічні стандарти моделі ЕІП сприятимуть відповідності української продукції до міжнародних стандартів та підвищенню її конкурентоспроможності на світових ринках.
Згідно з міжнародними положеннями, ЕІП здатні приваблювати прямі закордонні інвестиції. Особливо такі парки популярні серед інвесторів, зацікавлених в сталому та інклюзивному розвитку.
Окрім цього, передбачені моделлю ресурсоефективність, більш чисте виробництво, зменшення викидів вуглецю, наближатимуть державу до відповідності із законодавством ЄС, що відповідає прагненням України стати повноцінною державою-членом європейської сім’ї.
Зокрема, індустріальний симбіоз, який передбачений концепцією ЕІП, чітко зазначений в Європейському зеленому курсі як інструмент досягнення вуглецевої нейтральності
Завдяки соціальній складовій ЕІП змогли б не лише допомогти підприємствам, котрі переїжджають із зони бойових дій відновити свою діяльність швидко та ефективно, а й забезпечити їх працівників з сім’ями якісною соціальною інфраструктурою.
Також, як показує світовий досвід UNIDO, ЕІП парки здатні створити чимало нових робочих місць з високими стандартами праці.
В Україні ці питання вкрай важливі, адже у працевлаштуванні будуть зацікавлені не лише місцеві громади, але й внутрішньо переміщені люди, та ті, хто повертатиметься з-за кордону після евакуації.