Останнім часом медіація знаходить все більше поширення не тільки у Європі, але і в Україні. Тепер цей вид позасудового вирішення спорів буде доступний і у Миколаєві.
20 травня 2019 року відбудеться відкриття Центру Медіації при РТПП Миколаївської області. Його завданням буде не тільки надання практичної допомоги миколаївському бізнесу у розв’язанні конфліктних ситуацій та досудовому вирішенні проблемних бізнес-питань, але і медіаційна практика у інших сферах її застосування.

На відкритті буде присутня почесний гість зі Словаччини, пані Рената Доланська – доктор юридичних наук, керівник юридичної компанії «DOLANSKÁ & partners», керівник Освітнього центру позасудового вирішення спорів, викладач Кошицького та Пряшевського університетів. Пані Доланська є автором та співавтором декількох посібників з навчання медіації, викладачем, медіатором та адвокатом. Завдяки її зусиллям здобувають медіаційну освіту у Словаччині, місто Кошице, декілька миколаївців.

Як показує практика, при вирішенні спорів у суді повністю виконується лише 10% рішень, а бізнес-медіація може підвищити цей показник до 90%, оскільки підприємства самі знаходять рішення і залишаються партнерами. Важливо і те, що виконання досягнутих домовленостей відбувається швидко. Бізнесу потрібна оперативність у вирішенні спорів, необхідні механізми, які зміцнюють, а не руйнують стосунки з клієнтами та партнерами.
Зазвичай, судовий процес сам по собі є ризиком для сторін комерційної суперечки. Деякі суперечки не мають перспективи судового вирішення.
Медіація змінює ставлення підприємців до бізнес-конфліктів. Завдання медіатору ставиться по-новому, раціонально, а не емоційно – не подолати контрагента у суперечці, а розумно врегулювати її, одночасно мінімізувати матеріальні та часові витрати.
Тому застосування медіації є перспективним і дієвим інструментом в комерційних та інших спорах, коли мета сторін – не тривала «війна до переможного кінця», а цілком певний економічний інтерес.
Медіація має великий потенціал в усіх сферах її застосування. Сімейна, шкільна, судова, комерційна, медіація трудових спорів – шляхом медіації вирішуються конфлікти практично у всіх сферах життя.

Дата: 20 травня 2019 о  10:30 ранку
Місце: вул. Потьомкінська, 41, з поверх, конференц-зала РТПП Миколаївської області
Подія: відкриття центру медіації при РТПП Миколаївської області