22 лютого 2020 року РТПП Миколаївської області було організовано черговий захід в рамках проекту транскордонного співробітництва «Інтенсифікація торгівлі і модернізація сектору бджільництва, а також пов’язаних з ним секторів економіки у Басейні Чорного моря» (BSB-136), що фінансується Європейським союзом через спільну операційну програму «Басейн чорного моря 2014-2020».

Ця подія була   організована в форматі зустрічі зі стейкхолдерами проекту на базі Миколаївського національного аграрного університету. Участь в зустрічі, окрім представників РТПП і університету, прийняли  виробники продукції бджільництва,  керівництво Ассоціації бджолярів Миколаївської області,  а також профільні експерти.

Під час заходу були обговорені основні питання реалізації проекту BSB 136,  презентований план подальших заходів на 2020 рік, а також ініційовано дискусію щодо шляхів збільшення рентабельності виробництва продукції бджільництва шляхом впровадження методик апітерапії як інструменту оздоровлення, доступного широким верствам населення.

В якості експертів до обговорення були залучені висококваліфіковані експерти, а саме:

Сенишин Дмитро Мар’янович  – лікар-невропатолог, лікар народної нетрадиційної медицини, почесний апітерапевт України –https://www.docbee.com.ua/magazine/pro-vyachnij-soyuz-bdzholi-ya-lyudini

Піднебесний Дмитро Дмитрович-почесний пасічник України, що має більш ніж 30-річний досвід у бджолярстві у впровадженні методів апітерапії в профілактиці захворювань.

В процесі дискусій  ключові стейкхолдери проекту BSB-136 обмінялись власним досвідом і ознайомились з кращими практиками використання методів апітерапії для покращення загального стану здоров’я людини.

Враховуючи значну актуальність вказаних питань, зустріч  тривала майже цілий день.  Підводячи її підсумки, учасники виразили вдячність організаторам і відзначили значну корисність заходів в рамках міжнародного проекту BSB-136 для розвитку бджільництва. Також  присутні зауважили, що готові і в подальшому приймати участь в проектних заходах і ще раз підтвердили власну зацікавленість в налагодженні прямих комунікацій з колегами з країн Причорномор’я, що дозволить обмінятися кращими практиками і посилити економічну кооперацію.