Відповідаючи на заклик держави і керуючись нашими переконаннями, ми прагнемо відновити діяльність підприємств, сплачувати податки й надавати робочі місця.

Президенту України
Володимиру Зеленському
Голові Верховної Ради України
Руслану Стефанчуку
Головам фракцій Верховної Ради України
Прем’єр міністру України
Денису Шмигалю

Звернення

Ми, представники провідних бізнес-спільнот України, звертаємось до вас із проханням про термінову допомогу у відновленні ділової активності в Україні.

Відповідаючи на заклик держави і керуючись нашими переконаннями, ми прагнемо відновити діяльність підприємств, сплачувати податки й надавати робочі місця.

Перші тижні нашим пріоритетом була організація допомоги Збройним силам України, у тому числі Територіальній обороні, та вирішення гуманітарних питань. Була проведена релокація деяких підприємств.

Наразі, згідно з дослідженням (245 підприємств всіх розмірів, по всій країні, проведено Advanter Group 11-13.03.2022) повністю припинили діяльність 54% і майже зупинили свою діяльність 25% підприємств.

21% підприємств провели релокацію (2% – повністю, 12% – частково, 7% – в процесі релокації), водночас 31% не встигли її провести. Середні прямі втрати одного підприємства за два тижні війни – 1,5 млн грн.

Виходячи з державних пріоритетів воєнного часу, а також домовленостей, досягнутих на zoom-зустрічі (9.03.2022) представників влади (Верховної Ради, Офісу президента, Кабінету міністрів) і бізнесу, звертаємось до вас із наступними пропозиціями.

1. Невідкладно лібералізувати податкову систему України у частині податків на працю, ухвалення введення податку на виведений капітал та фіскалізації виключно ризикових активів.

2. Лібералізувати трудові відносини (законопроект 5371). Визначити офіційний порядок бронювання ключових співробітників підприємств від призову для збереження можливості функціонування підприємств.

3. Невідкладно прийняти законопроєкти №5688 і №5689 в цілому, що дозволить терміново провести релокацію виробничих підприємств на Західну Україну та відновити робочі місця.

4. Забезпечити доступ до кредитних ресурсів — розширити програму безвідсоткового кредитування бізнесу на період військового стану. На поточний момент банки фактично припинили кредитування бізнесу, що унеможливлює переміщення та перезапуск.

5. Вирішити питання автомобільної логістики в експорті й імпорті, надати можливість і українським, і іноземним перевізникам використовувати українських водіїв в міжнародних перевезеннях.

6. Розширити перелік дозволених критичних позицій імпорту для функціонування вітчизняних виробничих підприємств, включивши туди необхідні для виробництва інгредієнти та компоненти, а також промислове обладнання для відновлення виробничих процесів.

7. Забезпечити безперебійність і швидкість товарної логістики всередині України, зокрема врегулювати перевірки вантажівок на блок-постах територіальної оборони.

З повагою і підтримкою,

Від імені CEO Club Ukraine Serhiy Haydaychuk
Від імені всеукраїнської бізнес-спільноти Board Андрей Длигач
Від імені Торгово-промислова палата України / Ukrainian CCI Геннадій Чижиков
Від імені Inspira Business Club (Дніпро) Andrey Zdesenko
Від імені Чернівці бізнес клуб Олександр Каланча
Від імені Young Business Club Andrew Ostapchuk
Від імені Одеського бізнес-клубу Казавчинский Дмитрий