Регіональна торгово-промислова палата Миколаївської області оголошує про початок реалізації проекту «Інтенсифікація торгівлі і модернізація бджільництва, а також пов’язаних з ним секторів економіки» (ITM BEE BSB).
Проект фінансується Європейським союзом через Спільну операційну програму транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Басейн Чорного моря 2014-2020».
Загальний бюджет проекту складає 758 303 Євро, з прямим фінансуванням з боку Європейського Союзу у 697 638, 76 Євро.
До його реалізації залучені партнери з Румунії, Туреччини, Молдови, Болгарії та України, а саме:
– Асоціація Технопол Галац (Румунія) – головний партнер;
– Агенція економічного розвитку Варни (Болгарія);
– Агенція розвитку Східного Причорномор’я (Туреччина);
– Бізнес центр м. Кагул (Молдова);
– Регіональна торгово-промислова палата Миколаївської області (Україна)

Враховуючи, що проект ITM BEE BSB належить до міжнародної технічної допомоги, його бенефіціаром виступає Миколаївська обласна державна адміністрація, а безпосереднім виконавцем з української сторони – РТПП Миколаївської області.

Головною метою проекту є розвиток і модернізація підприємництва в сфері бджільництва, а також сприяти розвитку торгівлі і партнерства в регіоні басейну Чорного моря.
Конкретизованими цілями проекту є:

  • створення і розвиток загальної структури для заснування і функціонування мережі виробників продукції бджільництва Чорноморського басейну.
  •  моніторинг з метою розширення можливостей міжнародної торгівлі і модернізації сектору бджільництва і пов’язаних з ним видів діяльності;
  • стимулювання зростання конкурентоздатності і життєздатності сектору бджільництва і пов’язаних з ним видів діяльності через імплементацію заходів в Чорноморській бізнес мережі, спрямованих на підвищення кваліфікації і фахових знань виробників продукції бджільництва а також їх економічних показників і можливостей доступу до ринків збуту.
  • забезпечення відкритості для взаємних комунікації бджолярів, доступності інформації щодо потенціалу території басейну Чорного моря, суспільної обізнаності щодо корисності продуктів бджільництва для здоров’я людини, а також підвищення рівня продовольчої безпеки шляхом проведення заходів економічного, культурного, освітнього та політичного характеру.

Термін реалізації проекту «Інтенсифікація торгівлі і модернізація бджільництва, а також пов’язаних з ним секторів економіки” (ITM BEE BSB): 27.03.2019 року – 26.03.2021 року