З офіційним візитом Миколаїв відвідали представники ФРН. Делегація перебувала в Україні з 21 до 27 вересня. Крім Миколаєва, представники федеральної землі Саксонія, також побували в Одесі та Херсоні.

В Миколаєві відбувся круглий стіл в Регіональній торгово-промисловій палаті Миколаївської області. Там представників ФРН, федеральної землі Саксонія зустрічали: Миколаївський міський голова-Олександр Сєнкевич, заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації з питань фінансов та економічного розвитку – Олександр Кушнір, президент РТПП Миколаївської області – Ігор Катвалюк та керівники різних підприємств регіону.

Під час круглого столу Ігор Катвалюк продемонстрував фільм, який презентував провідні підприємства Миколаївщини. Президент РТПП Миколаївської області розповів, що потенціал регіону дуже високий. За його словами, суднобудування, порти, сільське господарство, енергозберігаючі системи, туризм та багато інших сфер області розвиваються і допомагають нарощувати економічний потенціал області.
Олександр Сєнкевич запросив іноземну делегацію на Миколаївщину наступного року і пообіцяв, що підприємства регіону виглядатимуть значно краще.
Олександр Кушнір сказав, що представники влади всіляко сприятимуть розвитку бізнесу регіону та налагодженню нових бізнес – контактів.
Очолював німецьку делегацію уповноважений представник Департаменту сприяння економіці Саксонії – Манфред Лібль. Він зазначив, що в Саксонії уряд федеральної землі надає комплексну підтримку підприємствам. Мова йде про консультації, супровід інвесторів від ідеї до реалізації проекту. Це стосується не лише вітчизняних підприємств, але й іноземних. Та головне на що орієнтований уряд – відкрити для підприємств Саксонії нові можливості співпраці, збуту продукції /послуг та збереження і створення нових робочих місць.
Як сказав Ігор Катвалюк, такі цілі ставить перед собою й РТПП Миколаївської області. Палата намагається налагоджувати нові бізнес – контакти та сприяє розвитку бізнесу регіону, створенню нових робочих місць.
Манфред Лібль підкреслив, що вони зацікавлені в налагодженні співпраці між українськими та саксонськими підприємствами. Зокрема, в сфері машинобудування, автомобілебудувнння, текстильній промисловості, гірничодобувній промисловості, будівництві хімічних заводів, медичних технологій, торгівлі, туризмі.
На думку президента РТПП Миколаївської області, в регіоні є багато наукових та виробничих комплексів, які можуть вже сьогодні почати спільну роботу з німецькими компаніями. Зокрема, в сферах: автопромисловості, енергобудівництва, літакобудування, металообробці, машинобудуванні і не тільки.
Крім участі в обговоренні актуальних питань, представники федеральної землі Саксонія, ФРН, відвідали підприємства Миколаєва. Зокрема, вони встигли завітати на ПАТ «Завод Екватор», ДП НВКГ «Зоря-Машпроект», ТОВ «Енергомаш».
Представники федеральної землі Саксонія, були приємно вражені виробництвами регіону. Як сказав Манфред Лібль, в Миколаєві багато підрприємств та інститутів заслуговує окремої уваги. Візит іноземної делегації до Миколаєва цього разу був лише один день, наступного разу, пообіцяв уповноважений представник Департаменту сприяння економіці Саксоніï, цей термін слід подовжити. В планах Саксонців на наступний рік вже є візит до Миколаєва. Вони хочуть відвідати Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, підприємства Миколаєва класу А, завітати на різні виробництва, та звісно, налагодити нові бізнес – партнерські зв’язки. Слід сказати про те, що візит представників федеральної землі Саксонії (Німеччина) до Миколаєва був би не можливий без сприяння РТПП Миколаївської області, і зокрема її президента Ігоря Катвалюка.